YİĞİTALP, özellikle endüstriel binaları anahtar teslim veya alt yüklenicilik şeklinde inşa eden, aynı zamanda bu tip binaların hertür çatı ve cephe kaplamaları konusunda hizmet vermektedir. Bunun yanında su, ısı ve ses yalıtımı ile ilgili sahip olduğu yoğun tecrübeyi müşterilerine sunmaktadır.

Şirket kurucusu Alparslan MÜJDE 1976 Konya doğumludur. 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Hilton otel inşaatında (70 milyon USD yatırım bedeli) meslek hayatına saha mühendisi olarak başlamış ve daha sonra şantiyeciliğin her aşamasını başarılı bir şekilde yürütmüş ve birçok başarılı büyük projelere imza atmıştır. Meslek hayatının son 6 yılını sandeviç panel imalatı ve uygulamasını gerçekleştiren bir firmada Genel Müdür olarak geçirmiştir. Şantiye ve yöneticilik tecrübelerini yaşamış bir mühendis olarak amacı, tüm bu birikimlerini müşterileriyle paylaşmak ve her projeyi bir eser yapmaktır.

YİĞİTALP, her şeyden önce yaptığı işe saygılı, işlerini çağın gerekleri doğrultusunda geliştirecek dinamizme sahip, müşterileri ile güven ortamı içinde çalışmayı kendine düstur edinmiş, planlı, kaliteli ve söz verildiği şekilde ve zamanda işlerini tamamlayarak %100 müşteri memnuniyetinden ziyade müşterilerinin hayranlığını kazanma iddiasında olan bir firmadır.